Предмет: Стан бр. 786

Локација:

Скопје, Населено место:

Тафталиџе 2

Адреса:

ул. Хашка

Цена:

Цена за 1 м2:

(нема внесено)

Вкупна цена:

250 Евра

Детали:

Вкупна површина:

43 м2

Тип:

Двособен

Тераса:

Не

Подрум:

Не

Зграда/Катница:

3 кат/а

Кат:

1

Лифт:

Не

Карактеристики:

Внатрешност:

Наместен

Додатни карактеристики:

Греење, Интернет, Телефон, Кабелска

Други карактеристики:

Станот располага со дневен престој и трпезарија,нова кујна со шанк, посебна спална соба со брачен лежај и плакар и бања со туш кабина и машина за перење. Станот се изнајмува комплетно наместен - понов мебел и бела техника и располага со сопствено парно греење на струја и соларни панели за топла вода со минимални месечно трошоци. Се наоѓа на одлична локација во непосредна близина на ТЦ.Сити Мол, Скопски Пазар,повеќе маркети, СРЦ Форца, основно училиште и градинка и автобуска станица на 50м. Станот се изнајмува на подолг период и погоден е за млад брачен пар, самец или вработени. Станот е слободен за изнајмување од 01.04.2019 год. и за подолг престој.

Како деловен простор:

Не

Слики од предметот:

Слика од предметот
Слика од предметот
Слика од предметот
Слика од предметот
Слика од предметот
Слика од предметот
Слика од предметот